آیا شما از اون دسته آدمها هستید که…

خیلی دلم می خواست کسی رو واسه تولدش سورپریز کنم اما من آدم این کارها نیستم. کاری مثل تولد گرفتن رو من بعد از از اینکه دانشجو شدم، یاد گرفتم. واقعیتش تولد برای ما مهم نبود. من حتی روز دقیق تولدم رو تا قبل از دانشگاه خیلی بیاد نداشتم و هر بار به شناسنامه رجوع می کردم. الانم هنوز تاریخ تولد خیلی  از نزدیکان رو نمی دونم. بیشتر برام مهمه که تاریخ تولد دوستانم رو بیاد داشته باشم که اونم همیشه به سختی یادم میاد. برای خونواده م اصلن مهم نیست که تولدشون رو تبریک نگم و ناراحت نمیشن و این قضیه متقابله اما برای دوستانم نه. حتی بعضی وقتا ناراحتیشون رو هم یادآوری کردن. عمدی در کار نبوده. مفهومی به اسم جشن تولد تا ۱۸ سالگی برای من وجود نداشته و متاسفانه بعدن هم خیلی نتونستم این رو وارد عادت های زندگیم بکنم. تنها چیزی رو که خیلی خوب تیدیل به یه عادت کردم این بود که در آخر مکالماتم با نزدیکان، اونا رو میبوسم و یا ماچ های مجازی میفرستم و اینم چون کاریه که هر روز تکرار میشه اما تولد این طور نیست. هر روز که روز تولد نیست. حتی همون ماچ های مجازی هم برای خونواده م، عادی نشده. مثلن من تلفنی به پدربزرگم بگم که از دور میبوسمت. خنده داره واقعن.

اول مارس تولد خپل هستش. واقعن اونقدر گفتم خپل که لازمه یه توضیحی در مورد این اسم بدم. دوستم به لحاظ فیزیکی خپل نیست. ولی رفتارش مثل شخصیت کارتونی خپل در باغ گلهاست که این اسم رو دوست خیلی نزدیک که اولین بار خپل رو دید، به من یادآوری کرد که عزیزم این مرد خیلی شبیه خپل در باغ گلهاست و از همون موقع اسمش شد خپل و صد البته که من بهش نگفتم معنی خپل در فارسی چی میشه. حالا بگذریم. تولد خپله و من نمیدونم چطور باید خپل رو سورپریز کنم. اول اینکه خپل خیلی سورپریز نمیشه و بعد هم من زمخت تر از این حرفا هستم که کسی رو سورپریز کنم اما بسیار آدمهایی که دس به سورپریز کردنشون خوبه رو تحسین می کنم. حالا مسئله کادو هم هست. خپل عاشق کتابهای مصوره و بی شمار کتاب مصور داره. نتیجه این میشه که من نمی تونم کتاب مصور بهش کادو بدم چون خیلی توی زمینه کتاب های مصور صاحب نظر نیستم و حتی ممکنه که خودش کتاب رو داشته باشه. از طرفی چیزی مثل لباس هم تحت تاثیرش قرار نمیده. یه زمانی به کادو دادن موبایل فکر کردم چون که گوشیش از این مدلهاییه که ایران دونه ای ۲۵ هزارتومن میفروختن و راستش خیلی آدم گوشی بازی هم نیست. به این بازیهای اجتماعی فکر کردم. شاید بتونم یه بازی جالب پیدا کنم. خپل دیوانه بازیه و البته بیشتر دیوانه برنده شدنه. بازی های مختلفی از روی گیم آوِثرون ساخته شده. من فقط یه ورژنش رو بازی کردم که بسیار هم خوب بود. حالا چن روز فرصت هست که به باقی گزینه ها فکر کنم.

و در آخر تیتربه نظرم خیلی هم خوبه. آیا شما از اون دسته آدمها هستید که می تونید بقیه رو سورپریز کنید؟ آیا شما تاریخ تولد دوستاتون رو میدونید؟ آیا یادآوری تولد و برگزاری مناسک مربوط به اون، نشانه ای از ادب است؟ آیا به راحتی میشه واسه شما کادو تهیه کرد و یا اینکه پیدا کردن کادو برای شما کار پیچیده ای است؟ و …

 

Publicités

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s