من به نوعی زن چاقی هستم.

یه توییت در رابظه با یه پست فیس بوکی برای یه یارویی به اسم حامد توکلی خوندم. اولین باری بود که اسم این آدم رو می‌شنیدم. الان هم نمی‌دونم کیه. رفتم پست فیس بوکش رو خوندم. خب نوشته نخ نمایی بود. و حوصله  ندارم که مثلن نقدش کنم. فقط این ادبیات نوشتن منو یاد یکی در گذشته انداخت.  بعضی‌ها بی‌علاقه نیستن که بگن لشگری معشوقه . دارن. یه جور تاییدیه‌س برای اینکه نشون بدی پر از جذابیتی خب طبق تجربه باید بگم یه آدم درست و حسابی هیچوقت خودش رو در یه موقعیت اینجوری قرار نمیده. موقیعیت نیاز از طرف بقیه و ناز کردن از طرف اون. خیلی احمقانه‌س کسی  فکر کنه که بدونه هیچ حرکتی بقیه عاشقش شدن. همیشه یه سری سیگنال مریض توی طرف هست.

ادبیات حرف زدن این یارو شبیه یکی بود که من زمانی علاقه‌ای بهش داشتم. من سهم خودم رو از این ماجرا هرگز نادیده نمی‌گیرم اما طرف در تمام مدت می‌خواست به همه ثابت کنه که همه چیز از طرف من بوده و خب منم اوایل می‌خواستم بگم که یه بخشش از طرف اونم بوده. این ماجرای مریض همینطوری ادامه پیدا کرد و هر روز رنگ‌های مختلفی به خودش می‌گرفت اما واقعن از یه زمانی به بعد من دیگه فراموش کردم و هیچ ارتباطی با طرف هم نداشتم و  مگه بقیه در موردش حرفی می‌زدن وگرنه دیگه حتی پیش خودم هم یاد این آدم نمی‌افتادم تا اینکه یه روز اول صبح که از خواب بیدار شدم و طبق معمول قبل از بلند شدن یه سری گوشیم رو چک می‌کردم. توی فیس بوک داشتم خبرها رو می‌خوندم که دیدم این آقا(البته خیلی قبل‌تر من اینو از لیست دوستام حذف کرده بودم اما خب دوست مشترک زیاد داشتیم.) روی صفحه یکی از دوستام یه چیزی نوشته بود. تقریبن یه پاراگراف بلند بود. خط‌های اول هیچی رو یادم نمی‌آورد اما همین‌که از وسط پاراگراف رد شدیم یاد آومد یه چیزی رو شبیه به این در گذشته انگار به من گفته بود. یه  نوشته مثل همون نوشته حامد توکلی برای اون دختر چاق بود که من خیلی به بی‌نیاز هستم و افسرده‌تر از اونی که بخام به کسی فکر بکنم و منو در تنهایی خودم باید گذاشت…. یه مشتی از این حرفا.

خب بعد از خودن این متن ناراحت شدم. فکر کردم این چرا همه‌ش در حال کاویدن گذشته‌س و بحث کردن پیش دوستان مشترک که من تمام مدت عاشقش بودم و حاضر بودم واسش بمیرم و اون هرگز حسی به من نداشته. آخه دلیل این همه پافشاری برای اینکه بگی یکی خیلی عاشق من بوده چی میتونه باشه. می‌خواستم واسش بنویسم که اصلن همه چی از طرف من بوده، اصلن من مقصر تمام کمال بودم و اون بهش ظلم شده اما الان مدت‌هاست که دیگه تموم شده و من خیلی وقته از این آدم گذشته‌م و بگم خواهشن از من بکش بیرون و اصلن من گه خوردم که یه زمانی علاقه‌ای به تو داشتم.

اما بعد از اون عصبانیت اولیه دیدم واقعن حوصله ندارم اصلن مهم نیست بذار هر کاری می‌خواد بکنه. چه اهمیتی واقعن داره. این ماجرا رو واسه دوست پسرم هم تعریف کردم و همینطوری شوکه شده بود. راستش خب اصلن فکر نمی‌کردم این بره ایمیل‌هایی که یه زمانی بین ما رد و بدل شده سر فیس بوک پخش کنه. اونم در زمانی که من حدود 2 سال بود هیچ خبری از این آقا نداشتم. یکی از دوستام می‌گفت این از این مرداس که توانایی ریختن اسید هم روی زن‌ها رو داره.

یادمه یه زمانی یکی از آشنایان می‌خواست از شوهرش جدا بشه و من اصلن نمیگم که شوهره چه بلاهایی سر این آورد اما یه موردش این بود که رفته بود یه فیس بوک به اسم زن ساخته بود و و توی قسمت‌ درباره من نوشته بود که من روسپی هستم و شرایط کار کردنم اینه و همراه با کلی جزییات از زندگی زن.

بعضی وقت‌ها یه اتفاقاتی میفته که فکر می‌کنم اگر یه اسلحه داشتم منم همون کاری رو میکردم که لوییز تو فیلم « تلما و لوییز » کرد. زن‌های دورو برم که این فیلم رو دیدن همگی خوششون آومده از فیلم و به شدت باهاش احساس نزدیکی داشتن اما 2 تا از دوستان مرد که بسیار هم آدم‌های خوبی هستن و واقعن به ندرت رفتار ضد زن درشون دیده میشه، فکر می‌کردن که فیلم یه کم اغراق آمیزه. هیچکس بجز خود زن‌ها واقعن نمی‌تونه عمق معنای ستمی رو که بهش میشه رو بفهمه. فکر می‌کنم کمتر مردی واقعن بتونه درک کنه که زن بودن یعنی چی. توی هر رابطه‌ای و در هر سطحی بیشترین آسیب رو زن میبینه. مثلن طرف خودش رو اکتیویست میدونه و بعد در یه موقعیتی قرارت میده که باهات می‌خوابه و بعد برای دفاع از خوش اینور و اونور میگه که من تقصیری نداشتم مشروب خورده بودم خود دختره جنسش خرابه که به همه میده.

بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم هیچ مردی قابل اعتماد نیست.

Publicités

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s