ن

چقد خوب شد که تصمیم گرفتیم بعضی چیزها رو با هم در میان بذاریم. راستش هر وقت رو در رو یا تلفنی که شروع به صحبت کردیم، هر دو انگار موضوع بحث رو عوض کردیم و در مورد چیزهای دیگه ای حرف زدیم. من مدت ها بود به اینکه باید از بعضی چیزها با تو صحبت کنم، فکر کردم. تا اینکه اون روز یعنی 31 اوت وقتی اون پروژه کوفتی دیگه تموم شده بود، از خونه رفتم بیرون که برم پاریس. میدونی وسط راه یه اتفاقی افتاد که مجبور شدم برگردم خونه و رفتنم رو یه ساعت به تاخیر انداختم. یه ساعتی از روز سوار قطار شدم که خلوت بود. اگه یادت باشه ما یه روشی داشتیم برای اینکه رفت و آمد به پاریس رو ارزونتر کنیم. دقیقن اون روز رو هم این کار رو کردم. توی قطاربه این فکر کردم باید واست ایمیل بزنم و اصلن حواسم به دورو برم نبود. یه باره فهمین این مامورای کنترل آومدن توی قطار. به ندرت اونا داخل قطار میان و همیشه همون بیرون قطار خفتت میکنن. اونا اون سر قطار بودن و منم این سر قطار. میتونستم بلند شم و ایستگاه بعد پیاده شم اما همونطوری نشستم سر جام. اونا هم ، آومدن بلیط مترو خواستن و منم تمام بلیط هایی که توی کیفم بود و اصلن معلوم نبود برای چه زمانیه، همه رو دادم بهشون و اونا هی داشتن چک میکردن. گفتم بلیطا قاطی هم شدن ولی واقعیتش رو بخای از اینکه اینطوری داشتم اونا رو به این کار عبث مشغول می کردم، خوشم آومده بود. آخر سر هم گفتن 80 یورو باید جریمه بدی و منم خب گفتم این زیاده و اونا هم گفتن نمیشه همینه دیگه. راستش اصلن اصرار نکردم. با وجود اینکه 80 یورو در زندگی کنونی من پول کمی محسوب نمیشه و برای اینکه بفهمی که 80 یورو چه نقشی در زندگی من داره برات یه خاطره تعریف می کنم. چن وقت پیش رفتم توی این فروشگاه موجی، فکر میکنم به خاطر جهانی شدن یه شعبه از این تو شهر شما هم باشه. موجی یه فروشگاه ژاپنیه و منم انگار فتیش ژاپن دارم. رفتم توش همینطوری چرخیدم. میخاستم واسه این دوستم پیژامه بخرم. ولی سایز مرادی ژاپنی به دوستم نمی خورد. سرویس چایش واقعن قشنگ بود. کلن پسندیدم. از اون همه چرخیدن توی فروشگاه در نهایت به خرید دو تا خودکار رضایت دادم. قیمت هر کدومش کمتر از 2 یور بود. توی صف پرداخت بودم و حوصله انتظار هم نداشتم. فکر کردم کلی خودکار توی خونه هست و اصلن چرا باید خودکار بخرم و بهتره اینقدر پول خرج نکنم. بعد از فروشگاه آومدم بیرون.

خوب الان میفهمی که 80 یورو پول کمی نبود. در هر صورت هیچ اقدامی برای اینکه این پول رو پرداخت نکنم، نکردم. و وقتی مامور داشت جریمه مینوشت، من داشتم مناظر بیرون رو نگاه می کردم و فکر کردم به تمام دفعاتی که پول کمتری برای بلیط دادم و آیا جمعشون از 80 بیشتر میشه یا نه. و اینکه با این 80 تا میشد چند بار رستوران رفت. بگذریم. که دقیقن همون روز هم متوجه شدم که هزینه ماهیانه کارت مترو برای 5 زون پاریس شده 70 یورو و من بجای بلیط میتونم کارتم رو شارژ کنم. قبلن تا زون پنج بالای 120 تا میشد.

همون روز تصمیم گرفتم که یه حرکتی از خودم نشون بدم. الانم  دو روز دیگه باید از همون پروژه خرکی  دفاع کنم و هنوز متن ارائه م رو ننوشتم.

Publicités

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s