خیلی سعی میکنم غر نزنم و رویکرد مثبت که نه حداقل خنثی ای رو نسبت به وضعیت حال داشته باشم اما نمیشه و نهایتن به غر زدن ختم میشه. میدونم الان وقت فکر کردن به خیلی چیزها نیست، مثلن چه اهمیتی داره که دوست عزیزم چه نظری در مورد من داره وقتی که تو به عناوین مختلف ازش پیش بقیه دفاع کردی. خب به هر حال هر کس یه جوری فکر میکنه و الزامی نداره که دوستم به من همون حسی رو داشته باشه که منو به اون دارم. اصلن چرا ما همه چیز رو اینقدر پیچیده میکنیم، میشه به راحتی روی همه چیز خط کشید.

از وقتی که بنده با یک غیر هم وطن دوست شدم، تقریبن روابطم با خیلی ها به صفر رسیده. کم کم یه حذف دو طرفه صورت میگیره، یه مورد ساده اش از طرف دوست بسیار نزدیکم همون اوایل رابطه منو خپل پیش آومد، یه نمایشگاه در مورد ایران  توی موزه هنر مدرن پاریس بود و منم چون میخاستم یه کم دوست جدیدم رو با ایران آشنا کنم تصمیم گرفتم اونو هم همراه خودم ببرم و از طرفی همون دوست نزدیکم که  قرار بود از یه جای دیگه اروپا بلند شده بیاد پاریس و وقتی اسکایپی با هم حرف زدیم قرار شد نمایشگاه رو نریم و بذاریم که اونم بیاد که با هم بریم. دوستم آومد پاریس و به بهانه اینکه خپل فارسی حالیش نمیشه و حوصله ش سر میره با یه عده دیگه بلند شد رفت دیدن نمایشگاه و خپل مدام از من میپرسید کی با دوستت میریم نمایشگاه. البته دوستم دلایل خودش رو داشت واسه اینکه نخاد با ما نمایشگاه بره که دلایلش واسش منطقی هم هست ولی من به یه علت کاملن احساسی از دستش دلخور شدم و اونقدر آدم بزدلی هم هستم که نگفتم که ازت دلخورم.

اما با بقیه آدمها هم رابطه ت کم میشه. کلن دیگه از همه جا بریده میشی. حتی دوستانی که مشکل زبان ندارن هم فکر میکنن بهتره وقت استراحتشون به زبان مادری حرف بزنن و حوصله اینکه به زبان دیگه ای صحبت کنن رو ندارن و یا اینکه اصلن زمینه مشترک برای حرف زدن وجود نداره، مثلن یکی ما رو واسه تماشای مسابقه فوتبال دعوت کرد ولی خپل هیچ علاقه ای به فوتبال و سر و صدا و هیجان نداره و یا اینکه ممکنه دوستان من حوصله اینکه ساعتها سر میز غذا بشینن و حرف بزنن رو نداشته  باشن …

در ضمن خپل اصلن خپل نیست.

Publicités

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s